• © Hans Lichtenwagner
    © Hans Lichtenwagner

Hans Lichtenwagner - Another Day, Another Dog (TABOOK)


Výstava ilustrací z knihy Moppi und Peter od Raymonda Wolffa (HENTRICH & HENTRICH, 2017). Příběh sepsaný podle skutečné události pojednává o přátelství dvou psů z židovských rodin a jejich osudu za nacistické vlády v Německu. Kniha vznikla s podporou stipendia Nadace Miroslava Šaška.

Ukázka z knihy:

5.11.1938
Také Moppiho tlapka už je v pořádku, takže všechno dobré. (...)
Také vašemu příteli Moppimu, se kterým chodím každý den na procházku, se zase vede opravdu dobře. Cítí se velmi pohodlně, převaluje se ve světnici na koberci a vrčí.

24.7.1939
[…]
Dal jsem Moppiho do auta, které pak s tím ubohým chlapíkem odjelo do Mainzkého útulku. Tam ho pak injekcí bezbolestně osvobodili od jeho utrpení.

[…]
Dal jsem svému statečnému příteli s sebou bedničku a deku a přiložil psaní se slovy: „Odpočívej pokojně ty milý, statečný a věrný příteli Moppi.“ A tak leží v útulku v Mainzu navždy pohřben.

[…]
Toho času tu máme psa Petra od doktora Lekische. Vrátil se z cesty, na které doprovázel paní Fuldu, a pak byl jednou spřátelenou dámou přivezen zpět do Francie. Petr si na nás velmi dobře zvykl, chodí s námi na procházky a je také statečný a věrný pes.


Hans Lichtenwagner
Narodil se roku 1988 ve Vídni, studoval Vizuální komunikaci na UDK Berlin. Spolu s Tillem Lukatem a Lukasem Weidingerem kreslí a vydává komiksovou antologii Schnösel Mösel a hraje v kapele Shotgun Mamas. Žije a tvoří v Lipsku a v Praze.

hanslichtewagner.com

© Hans Lichtenwagner

© Hans Lichtenwagner

© Hans Lichtenwagner

© Hans Lichtenwagner

© Hans Lichtenwagner

© Hans Lichtenwagner